Návod


Ovládání je velice jednoduché, každý tuto činnost bez potíží zvládne.


Po kliknutí na odkaz „Databáze otisků“ v horní liště máte možnost si zobrazit:

  • Licenční řady otisků, odkud se postupně dostanete na licenční řady L81, L87, L88, L97 a odtud na jednotlivé otisky dle licenčních čísel (obdoba katalogu).
  • Poštovně historická, kde si můžete vybrat přehledy (L87, L87X, L97), které jsou řazené podle názvů podacích pošt (např. B001, M002, P009 a další).

Na stránkách máte také možnost hledání – do okénka vlevo (vpravo) nahoře vložíte zvolené slovo, licenční číslo nebo i jen jeho část (např. poslední čtyřčíslí) a na klávesnici svého počítače stisknete tlačítko Enter. Zobrazí se vám vše co obsahuje hledané číslo či text. Kliknutím na název se dostanete k podrobnějšímu zobrazení.


Na stránkách také naleznete příspěvky, které jsou členěné do jednotlivých rubrik. Najdete zde popisy modrého výplatního otisku (datamatrix), přehledy dosud nalezených licenčních čísel (L81, L87, L88 a L97), řazených v tabulce pro větší přehlednost a také tzv. štítky, které zařazují modré výplatní otisky do jakýchsi podkategorií společných vlastností (např. Katastrální úřady, nemocnice, soudy, DEPA apod.)


Také zde najdete vysvětlení používaných zkratek.


Pokud nám budete chtít napsat, případně se zeptat na nějaké informace, použijte odkaz Napište nám. Nakonec zde naleznete i Kontakty na náš klub filatelistů.


Budoucnost nám jistě ukáže, nakolik bude nutno naše dosavadní představy korigovat či rozšiřovat, event. odkazovat se či přibližovat ke sběratelským formám katalogů, jak jsou např. známy v tištěné podobě.